150 років від дня народження Лесі Українки

06 березня 2021
150 років від дня народження Лесі Українки

В цьому році виповнюється 150 років від дня народження Лесі Українки - української поетеси, драматурга і громадської діячки, класика української літератури.

Ця визначна подія знайшла відгук в серцях мільйонів українців, оскільки Леся Українка — одна з найвизначніших постатей в історії української літератури.  6 березня 2021 року слухачі підготовчого відділення Київського міжнародного університету долучились до Всеукраїнського флешмобу, читаючи улюблені вірші. Учні відмічали, що у кожного є свої улюблені твори з  великого літературного доробку, який вона залишила - вражаючі поеми, прозові твори, вірші.

Окремі учні підготували доповіді,  пригадали, що народилася Лариса Косач, саме таким є справжнє ім’я Лесі Українки, 25 лютого 1871 року в місті Новограді-Волинському. Батько її – Петро Косач, був службовцем, мати – Ольга Драгоманова-Косач – письменницею, яка публікувалася під псевдонімом Олена Пчілка.

          Учні відмічали, що дуже  важливою була атмосфера, в якій сформувався і характер Лесі, який надихнув її на творчість, тому що у будинку Косачів часто збиралися письменники, художники й музиканти, влаштовувалися мистецькі вечори й домашні концерти.  Було відзначено, що великий вплив на духовний розвиток Лесі Українки мав також дядько Михайло Драгоманов, відомий громадський і культурний діяч.

Для учнів важливим виявився той факт, що свій перший вірш – «Надія» – Леся написала дев’ятирічною дівчинкою. А вже у тринадцять років Ларису Косач почали друкувати. У 1884 році у Львові в журналі «Зоря» опублікували два вірші («Конвалія» і «Сафо»), під якими вперше з’явилось ім’я – Леся Українка. На початку 1893 року у Львові виходить перша збірка поезій поетеси – «На крилах пісень».

          Для молоді вражаючим є усвідомлення того, що вона дістала глибоку і різнобічну освіту, що вона знала 11 мов, добре знала вітчизняну і світову літературу, історію, філософію. І все це – завдяки матері, а також Михайлу Драгоманову,  незважаючи на те,  що  ще в дитячі роки Леся захворіла на сухоти, з даним захворюванням вона боролась усе життя і в зв’язку з цим  дівчинка не ходила до школи.

Флешмоб довів, що молодь добре знає творчість Лесі Українки, діти з задоволенням читали її вірші і ділилися враженнями від її поезії, працюючи над темою «Творчість Лесі Українки-код нації».


150 років від дня народження Лесі Українки - фото №1
150 років від дня народження Лесі Українки - фото №2
150 років від дня народження Лесі Українки - фото №3
150 років від дня народження Лесі Українки - фото №4
150 років від дня народження Лесі Українки - фото №5
150 років від дня народження Лесі Українки - фото №6
150 років від дня народження Лесі Українки - фото №7
Останні новини
Читати всі новини
Коледж
Київського Міжнародного
Університету