24 лютого 2021

24 лютого 2021 року у межах Тижня науки у Коледжі Київського міжнародного університету відбувся круглий стіл на тему: «Макетування, як вид творчості в сучасній архітектурі».

Були залучені студенти 1-4 курсів Коледжу КиМУ спеціальності 192 «Будівництво та цивільна інженерія».

Захід провели Бутик Михайло Васильович – декан факультету будівництва та архітектури та Шуваєва-Нечипорук Ольга Юріївна старший викладач кафедри будівництва та архітектури. Було розглянуто питання історії макетування, видів макетів та матеріалів з яких створюються майбутні шедеври.

Макет – просторовий об'єкт, що відтворює візуальні або окремі функціональні характеристики вироби (споруди, комплексу). За винятком демонстраційних макети, метою яких є створення уявлення про зовнішній вигляд як проектованих, так і існуючих виробів, інші види макетів служать переважно проектним цілям.

Макетування (від італ. «macetto» - ескіз, начерк) – умовне або «натуральне» об'ємно-просторове зображення об'єкта в певному масштабі, що дозволяє вести пошук і оцінку естетичних, функціональних, конструктивно-технологічних або споживчих якостей нових виробів і форм, в комплексі аналізувати різні аспекти конкретного проектування.

Макетування дає можливість відтворювати і вивчати різні явища в лабораторних умовах, сприяє механізації процесу проектування, дозволяє оперативно отримувати наближені до натури матеріали випробувань об'єктів. Макети розрізняють в залежності від імітуючих сторін об'єктів (художньо-естетичних, конструктивних, технологічних); в залежності від етапу проектування (робочі, ескізні, демонстраційні, для лабораторних випробувань); за масштабом.

Після лекції відбулося жваве обговорення в форматі питання-відповідь.

Круглий стіл на тему «Макетування, як вид творчості в сучасній архітектурі» у межах Тижня науки у Коледжі КиМУ - фото №1
Круглий стіл на тему «Макетування, як вид творчості в сучасній архітектурі» у межах Тижня науки у Коледжі КиМУ - фото №2
Круглий стіл на тему «Макетування, як вид творчості в сучасній архітектурі» у межах Тижня науки у Коледжі КиМУ - фото №3
Круглий стіл на тему «Макетування, як вид творчості в сучасній архітектурі» у межах Тижня науки у Коледжі КиМУ - фото №4