Лекція Павла Казаріна «У журналістику йдуть не заради популярності…»

13 листопада 2020
Лекція Павла Казаріна «У журналістику йдуть не заради популярності…»

КиМУ продовжує надихати своїх студентів цікавими зустрічами і майстер-класами в дистанційному режимі. 13 листопада 2020 року студенти першого курсу Коледжу КиМУ, що опановують спеціальності «Журналістика» взяли участь у майстер-класі онлайн. Його провів відомий журналіст,  ведучий телеканалу ICTV, ток-шоу «Зворотний відлік» на UA: Перший, автор та ведучий на телеканалі «24», оглядач радіо «Свобода» і радіо «НВ» Павло Казарін (організатор – голова ЦК з журналістики та аудіовізуального мистецтва, доцент кафедри соціальних комунікацій Козак В.А.). Майстер-клас відбувся на платформі Zoom.

З перших хвилин зустрічі Павло Казарін почав спілкуватись із студентською аудиторією невимушено, легко, з порадами, про які не написано в книгах. Він розповів свою історію становлення як журналіста в рідному місті Сімферополі, а згодом – у столиці. За освітою Павло Казарін  філолог, але журналістика захопила його одразу й назавжди. Справжня журналістика. Без джинси, маніпуляцій, із дотриманням стандартів.

Під час зустрічі Павло Казарін розповідав студентам про особливості сучасних медіа в Україні. Спонукав молодь перевіряти інформацію, довіряти тільки авторитетним джерелам. Студенти настільки захопились розповіддю Павла Казаріна, що не хотіли відпускати гостя навіть по її закінченню, адресували дуже багато запитань. Майбутніх журналістів цікавило, яким бачить Павло Казарін майбутнє друкованих ЗМІ. Гість відповів, що на кожен товар завжди знайдеться свій покупець. Так само і з читацькою аудиторією. Щодо необхідності платити за отриману інформацію Павло Казарін зауважив, що коли за інформаційний контент не платить споживач, отже, це робить замовник. Адже сучасні вітчизняні медіа не є прибутковими бізнес-проєктами, що добре тримаються за рахунок реклами. Питання, що озвучували студенти, стосувались різних аспектів журналістської професії, а також порад, які знаний журналіст міг би дати з особистого досвіду. Студенти під час зустрічі почувались дуже комфортно, часом сперечались (коли гість перераховував в одному ряду проросійські і проукраїнські телеканали як рупори певних політичних партій), цікавились, чи не заздрить Казарін більш відомим акулам пера. На що Павло Казарін відповів: «У журналістику не йдуть заради популярності. Не про цю професію. Я по-доброму заздрю тим людям, які пишуть круті тексти. І знаю таких. До речі, вони менш відомі, ніж я. Але створюють надзвичайно крутий контент».

Захопившись цікавою розмовою ніхто й не помітив, як швидко пролетів час. Студенти подякували Павлу Казаріну за корисну інформацію й поради, якими вони зможуть скористатись.

 

Анастасія Харькова,

студентка ІІІ курсу ННІ журналістики, кіно і телебачення


Лекція Павла Казаріна «У журналістику йдуть не заради популярності…» - фото №1
Лекція Павла Казаріна «У журналістику йдуть не заради популярності…» - фото №2
Лекція Павла Казаріна «У журналістику йдуть не заради популярності…» - фото №3
Останні новини
Читати всі новини
Коледж
Київського Міжнародного
Університету