Майстер-клас «Голос потрібно тренувати»

12 листопада 2020
Майстер-клас «Голос потрібно тренувати»

12 листопада студенти першого курсу Коледжу КиМУ, що опановують спеціальності «Журналістика», взяли участь у майстер-класі онлайн. Його провела креативна продюсерка Радіо Промінь, радіоведуча Вікторія Польченко (організатор – голова ЦК з журналістики та АВМ, доцент кафедри соціальних комунікацій Козак В.А.). Майстер-клас відбувся на платформі Zoom.

Вікторія Польченко одразу захопила увагу студентів, адже спілкувалася з відкритою усмішкою, легко змінюючи тембр голосу і швидкість мовлення. Радіоведуча поділилася практичними порадами щодо постановки голосу, правильної вимови та красивого звучання в ефірі. Окрему увагу приділила артикуляції. Студенти вимовляли скоромовки, чистомовки і складні слова. Розкрила гостя й деякі професійні секрети щодо того, як подолати хвилювання.  «Якщо боїмося аудиторії, хвилюємось, то варто спробувати уявити, ви розмовляєте з людиною, якій довіряєте, яку добре знаєте», - таким лайфхаком поділилася зі студентами  пані Вікторія.

  Особливу увагу радіоведуча приділила розповіді про формування голосу, вплив на голос постави й дихання.  Розповіла й продемонструвала студентам, як потрібно «ставити голос на кілок»: «Якщо говоримо, коли стоїмо,  - уявляємо, ніби надягаємо щось на плечі. Якщо говоримо сидячи, сидіти варто на середині стільця, не повністю. Вирівнюємось, вільно дихаємо…».

Розповідаючи про діафрагматичне дихання, Вікторія Польченко продемонструвала кілька вправ, які можуть його покращити. А ще запропонувала студентам переглянути відеозаписи, на яких вона та професійні актори дубляжу начитували тексти. Майбутнім журналістам дуже сподобалось спостерігати за тим, як одна людина може озвучувати різних персонажів.  

Студенти залюбки спілкувались із радіоведучою, адресуючи питання як через чат, так і особисто. Поради майстрів своєї справи під час карантину неабияк надихнули майбутніх фахівців навчатись і практикувати навіть в умовах карантину. 

 

Христина Корнева, Поліна Постолюк,

студентки 1-го курсу коледжу КиМУ,

журналістика


Майстер-клас «Голос потрібно тренувати» - фото №1
Майстер-клас «Голос потрібно тренувати» - фото №2
Майстер-клас «Голос потрібно тренувати» - фото №3
Майстер-клас «Голос потрібно тренувати» - фото №4
Останні новини
Читати всі новини
Коледж
Київського Міжнародного
Університету