Майстер-клас редакторки проєкту «По той бік новин»

02 березня 2021
Майстер-клас редакторки проєкту «По той бік новин»

2 березня студенти Коледжу Київського міжнародного університету, які навчаються за спеціальністю «Журналістика», взяли участь у цікавому майстер-класі. Редакторка добре знаного у фейсбуці і далеко за його межами проєкту «По той бік новин» Альона Романюк люб’язно поспілкувалась зі студентами на тему фейків у сучасному інфопросторі України. «Королева з розвінчування фейків», «піранья року» – так часто називають Альону Романюк – завітала до Коледжу на запрошення голови ЦК з журналістики та АВМ Валентини Козак.

  Альона Романюк одразу привернула до себе увагу, адже спілкувалась із молоддю на рівних, невимушено, просто. Вона розповіла про експеримент із кульовими блискавками, який яскраво засвідчив наскільки непрофесійно спрацьовують ЗМІ в гонитві за сенсаційністю. Саме Альона Романюк кілька років тому розіслала більш як сотні ЗМІ фейкову інформацію про кульову блискавку. Як регіональні, так і центральні медіа активно підхопили інформацію, навіть не перевіривши її за журналістськими законами щонайменше з трьох джерел. Як наслідок – інформацію довелось спростовувати.

Альона Романюк на прикладі фейку про кульові блискавки проаналізувала зі студентами матеріали кількох центральних ЗМІ. Студенти брали активну участь в обговоренні, ставили цікаві запитання. Спікерка охоче відповідала. Атмосфера на майстер-класі була жвавою.

Зустріч вийшла надзвичайно інформативною, корисною та мотивуючою. А трьох третьокурсників-журналістів Коледжу Альона Романюк взяла на практику. Вчитимуться шукати в інформаційному просторі сумнівну інформацію і перевіряти її.

 Гасло дня: «Не вір, а ліпше перевір!».

 

Ліза Руденко,

ІІІ курс коледжу КиМУ,

Журналістика.


Майстер-клас редакторки проєкту «По той бік новин» - фото №1
Майстер-клас редакторки проєкту «По той бік новин» - фото №2
Майстер-клас редакторки проєкту «По той бік новин» - фото №3
Майстер-клас редакторки проєкту «По той бік новин» - фото №4
Майстер-клас редакторки проєкту «По той бік новин» - фото №5
Останні новини
Читати всі новини
Коледж
Київського Міжнародного
Університету