Майстер-клас журналіста проєкту «Донбас.Реалії» Олександра Демченка

21 вересня 2021
Майстер-клас журналіста проєкту «Донбас.Реалії» Олександра Демченка

21 вересня 2021 року журналіст Радіо Свобода Олександр Демченко зустрівся зі студентами першого курсу ННІ журналістики, кіно і телебачення Київського міжнародного університету та коледжанами, які опановують ази журналістики. Організатор зустрічі – завідувачка кафедри соціальних комунікацій Валентина Козак.

 

З перших хвилин зустрічі Олександр Демченко захопив аудиторію хоча й серйозною, непростою для початківців, але цікавою інформацією. Юрист за освітою в журналістиці вже понад десяти років, останні п̕ ять – у проєкті Донбас.Реалії на Радіо Свобода. Саме про власний досвід створення матеріалів для цього проєкту розповідав Олександр Демченко студентам. Постійно посилаючись на публікації в мережі, він дуже доступно пояснив найважливіше про специфіку створення матеріалів про тимчасово окуповані території. Продемонстрував, за якими ресурсами і за допомогою яких методів відшуковують і перевіряють інформацію журналісти, як опрацьовують карти і дані з пошукових систем. Розповів, як з̕ ясовують місце перебування своїх колег тільки за допомогою знімків (у разі якщо журналіст зник або не виходить на зв'язок), як відбувається збір і підготовка інформації.  Закцентував увагу на тому, із якими ситуаціями можна зіткнутися під час передавання матеріалу в редакцію та порадив, як мінімізувати ризики й почуватись у безпеці. «Важливу та цікаву інформацію можна знайти навіть там, де, здавалося б, навіть немає за що зачепитися», – сказав Олександр Демченко. А ще поділився історіями колег, які постраждали під час виконання своїх професійних обов'язків. Зокрема, згадав журналіста і письменника Станіслава Асєєва, якого незаконно утримувала в підвалах Донецька протягом півтора року.

Питання, що адресували студенти, стосувалися різних аспектів журналістської діяльності, починаючи від технічних особливостей роботи і до міркувань гостя про політику.

Наприкінці зустрічі Олександр Демченко поділився інформацією про цікаві тренінги, пообіцяв студентам підтримку в журналістських починаннях, а ще – провести екскурсію офісом Радіо Свобода у Києві.


Майстер-клас журналіста проєкту «Донбас.Реалії» Олександра Демченка - фото №1
Майстер-клас журналіста проєкту «Донбас.Реалії» Олександра Демченка - фото №2
Майстер-клас журналіста проєкту «Донбас.Реалії» Олександра Демченка - фото №3
Майстер-клас журналіста проєкту «Донбас.Реалії» Олександра Демченка - фото №4
Майстер-клас журналіста проєкту «Донбас.Реалії» Олександра Демченка - фото №5
Майстер-клас журналіста проєкту «Донбас.Реалії» Олександра Демченка - фото №6
Майстер-клас журналіста проєкту «Донбас.Реалії» Олександра Демченка - фото №7
Майстер-клас журналіста проєкту «Донбас.Реалії» Олександра Демченка - фото №8
Майстер-клас журналіста проєкту «Донбас.Реалії» Олександра Демченка - фото №9
Майстер-клас журналіста проєкту «Донбас.Реалії» Олександра Демченка - фото №10
Майстер-клас журналіста проєкту «Донбас.Реалії» Олександра Демченка - фото №11
Майстер-клас журналіста проєкту «Донбас.Реалії» Олександра Демченка - фото №12
Майстер-клас журналіста проєкту «Донбас.Реалії» Олександра Демченка - фото №13
Майстер-клас журналіста проєкту «Донбас.Реалії» Олександра Демченка - фото №14
Останні новини
Читати всі новини
Коледж
Київського Міжнародного
Університету