17 листопада 2016 року студенти ІІІ курсу Коледжу КиМУ, які навчаються за спеціальністю видавнича справа та редагування, відвідали телеканал «Центральний канал». Він працює на вулиці Хрещатик, 26, у самому серці Києва. Там, де зароджувалося національне телебачення.
Це була дуже важлива подія в житті кожного студента (організатор - В.А. Козак, к.філол.н., викладач кафедри теорії та історії журналістики Київського міжнародного університету). Зазирнувши за куліси обраної професії, майбутні фахівці відчули, як це бути справжнім журналістом.
Здається, невелика подорож, але вона надовго закарбується в пам’яті. Кожен із нас зрозумів, у якому напрямку рухається та отримав мотивацію, натхнення для подальшого професіонального розвитку. Центральний Канал розпочав своє мовлення 12 грудня 1995 року. Гасло телекомпанії: «Головні події – оперативно та об’єктивно. Головні проблеми – глибоко та компетентно».
Під час екскурсії студенти відвідали студійні приміщення, ознайомились із процесом запису ранкової передачі, побачили роботу знімальної групи та телеведучої. Як з’ясувалося, за яскравою картинкою, яку ми бачимо з екранів телевізорів, працює велика команда професіоналів. Очолює колектив «ЦК» Олександр Савенко. Він із гумором закликав молодих людей добре подумати над зміною фаху. За словами Олександра Савенка, журналістика – дуже цікава професія, але «триклятуща», бо хороший журналіст рідко буває вдома, постійно нервує. Олександр Миколайович розповів історії з власного життя. Наприклад, пропрацювавши рік на телеканалі, він посивів, а під бій курантів доводилося піднімати келих шампанського на роботі зі словами: «За президента!» Журналістика – надзвичайно цікава професія, що потребує повної віддачі.
Настане час, коли медіа перейдуть до рук молоді – недосвідчених хлопців і дівчат, які «набиватимуть шишки», аби стати професіоналами. Кожен може досягнути вершин. Головне – відданість справі та наполегливість.
Подібні профорієнтаційні екскурсії важливі для молодих спеціалістів. Вони допомагають краще зрозуміти, що нас чекає в майбутньому. Можливо, саме час зупинитися, знайти щось інше? Чи навпаки, упевнено йти до мети.
За матеріалами
Яни Дудки
(студентка 3-го курсу Коледжу КиМУ
спеціальності видавнича справа та редагування).