Видавнича справа та редагування – поєднання теорії та практики

23 вересня 2016
Видавнича справа та редагування – поєднання теорії та практики

Книга – джерело знань. Загальновідомі слова, що не потребують зайвого підтвердження. Книгою виховували і карали, з нею сміялись і плакали, її пропагували і забороняли… Часом від представників молодого покоління доводиться чути, що Інтернет, телебачення та інші невід´ємні елементи сучасного світу витіснили книги. Аби подібні думки не стали стереотипними 23 вересня 2016 р. студенти 4-го курсу спеціальності «видавнича справа та редагування» Коледжу КиМУ відвідали Музей книги і друкарства України, який працює на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника в будинку колишньої лаврської друкарні (організатор - В.А. Козак, к.філол.н., викладач кафедри теорії та історії журналістики Київського міжнародного університету).

Під час екскурсії студенти дізналися більше про історію вітчизняної книги та книжкової справи (від часів Київської Русі і до сьогодення), про зародження друкарства в Європі і видавничу діяльність Івана Федорова та інших видатних творців української книги. Ознайомились із своєрідним і неповторним художнім оформленням книжок (карбуванням по золоту, сріблу, оправ зі шкіри тощо). Надзвичайно цікаво було доторкнутися до обладнання, на якому виготовляли книги в давнину, а також подивитися на підручники, за якими навчалися ще наші прапрабабусі.

Коли береш до рук книгу або читаєш газету чи журнал, то звертаєш увагу на ім’я та прізвище автора. Але рідко хто замислюється над тим, що за художнім або журналістським твором стоїть копітка та натхненна праця редакторів і видавців.

Видавнича справа та редагування - своєрідне посередництво між автором і читачами, верстка видання, його редагування та поширення і вважається однією з найцікавіших спеціальностей на сучасному ринку праці.

Саме для глибшого ознайомлення зі спеціальністю 18 жовтня 2016 року студенти Коледжу КиМУ відвідали видавництва «Смолоскип» і видавництво «Наукова думка» НАН України (організатори – доцент Кулієва Т.В., к. соц. ком., директор Інституту журналістики та Козак В.А., к. філол. н., викладач Інституту журналістики).

Генеральний директор видавництва «Наукова думка» Ігор Алєксєєнко розповів студентам про історію видавництва, яке вже близько 95 років веде свою культурну та просвітницьку роботу. Біля витоків видавництва стояв блискучий учений та організатор науки, справжній патріот А.Ю. Кримський. Також у своїй розповіді п. Ігор детально зупинився на трьох пріоритетних проектах, які нині реалізовуються у видавництві. Цікавою була зустріч студентів із завідувачем відділу Бельдій А.Я., яка детально зупинилася на особливостях професії редактора, розповіла про цікаві факти з діяльності видавництва.

Усі екскурсії були інформативно насиченими. Студенти мали змогу долучитися до історії книги, важливої та копіткої роботи редакторів та здобути нові знання, які неодмінно знадобляться на практичних заняттях.


Видавнича справа та редагування – поєднання теорії та практики - фото №1
Видавнича справа та редагування – поєднання теорії та практики - фото №2
Останні новини
Читати всі новини
Коледж
Київського Міжнародного
Університету