Зустріч із Властою Лазур

16 травня 2022
Зустріч із Властою Лазур

Майбутні журналісти КиМУ кожного дня готуються поповнити лави воїнів інформації. А допомагають їм у цьому професіонали своєї справи. 16 травня з ініціативи завідувачки кафедри соціальних комунікацій Валентини Козак студенти познайомились із випускницею Київського міжнародного університету, відомою політичною журналісткою Властою Лазур. Директор ННІ журналістики, кіно і телебачення Олексій Самойлов, який модерував зустріч, зауважив, що особливо приємно, коли майстер-класи проводять талановиті випускники КиМУ.

Власта  Лазур поділилася знаннями і досвідом, допомогла розібратись у питаннях, що цікавили аудиторію. Так, основною стала тема саме політичної журналістики, хоча поради Власти Лазур можуть знадобитися і в журналістиці загалом. Серед них, наприклад, такі: «Оберіть собі основну спеціалізацію і занурюйтеся в неї глибоко. Згадайте, як працює спортивний коментатор під час футбольного матчу і будьте таким коментатором у своїй темі». Аби додати сміливості студентам, гостя порадила: «Ми можемо помилятися. Не бійтеся помилок. Страх паралізує». Журналістка розповіла, як спілкуватися з різними політиками та виводити їх на чисту воду, пояснила специфіку роботи у Верховній Раді, закликала постійно розвиватись, адже «журналістика – не талант, а ремесло». Поради були максимально зрозумілими і корисними. «Задокументувати чиюсь нісенітницю – теж робота журналіста. Пишіть як є. Не намагайтеся врятувати чиюсь репутацію. Тим паче, розумний політик нісенітниці говорити не буде», - зазначила Власта Лазур. І додала: «Поважайте всіх своїх спікерів. Навіть якщо ви переконані, що перед вами абсолютний негідник, будьте чемними, дозвольте нехай він сам про себе розкаже».

Ще однією цікавинкою для студентів стала розмова про  журналістські стріми. Це один із улюблених форматів Власти Лазур. «Стрімінг – завжди неочікувано і непередбачувано. Тож потрібно бути готовим до того, що у вас у кадрі з’явиться людина з некоректними висловлюваннями, неприпустимими формулюваннями... Ніколи не виправдовуйтесь за це. До стріму треба готуватися – вивчити передісторію ситуації, позиції сторін конфлікту чи дискусії». На питання про те, як почати свій професійний шлях у журналістиці, Власта Лазур відповіла: «Якщо ви хочете займатись політичною журналістикою – слідкуйте за політикою; спробуйте знайти роботу в медіа, які мають парламентських кореспондентів, а також спробуйте почати свою роботу, коли змінюється парламент, так легше вклинитися. Для початку ідіть на базові інформаційні канали, або набийте руку в соціальній чи розважальній журналістиці». І додала:  «Зараз медіа охоче беруть після університету на стажування, аби навчити журналіста «під себе», тому не бійтеся шукати».

Наприкінці зустрічі журналістка дала ще декілька порад. Але питань було так багато, що продовжити спілкування Власта Лазур запропонувала у соцмережах. Наприклад, через інстаграм.  

Ми дякуємо Власті Лазур за такий цікавий майстер-клас. Сподіваємось, що після перемоги зустрінемося в  Київському міжнародному університеті.

Власта Лазур - політична журналістка, авторка проєктів #ВЄвропі, та аналітичної програми «Свобода Live». У червні 2018 року приєдналася до команди Радіо Свобода. Раніше працювала журналістом, продюсером та редактором на загальноукраїнських телеканалах. Власта Лазур – випускниця ННІ журналістики, кіно і телебачення Київського міжнародного університету.


Зустріч із Властою Лазур - фото №1
Зустріч із Властою Лазур - фото №2
Зустріч із Властою Лазур - фото №3
Зустріч із Властою Лазур - фото №4
Останні новини
Читати всі новини
15 червня 2023

Творчий конкурс

Коледж
Київського Міжнародного
Університету