Циклова комісія із загальноосвітніх та гуманітарних дисциплін

ЦИКЛОВА КОМІСІЯ із загальноосвітніх  та гуманітарних дисциплін

Циклова комісія із загальноосвітніх та гуманітарних дисциплін - структурний навчально-методичний підрозділ, що проводить навчальну, виховну та методичну роботу за всіма ОП з усіх спеціальностей за освітньо-професійним ступенем фаховий молодший бакалавр (фахова передвища освіта) (вступ з 2020 року) та освітньо-кваліфікаційним рівнем молодший спеціаліст (вища освіта) (вступ до 2020 року), забезпечує загальноосвітню підготовку в межах ОП ( на базі базової загальної середньої освіти)

До складу циклової комісії із загальноосвітніх та гуманітарних дисциплін входять 8 викладачів, серед яких викладачі вищої категорії, кандидати наук. Викладачі загальноосвітніх та гуманітарних дисциплін сприяють розвитку конкретних цінностей та життєво необхідних знань і умінь студентів, розвитку ерудиції, наукового світогляду, володінню інформаційними технологіями, загальнолюдській культурі.

Циклова комісія із загальноосвітніх та гуманітарних дисциплін забезпечує викладання таких дисциплін:

• Українська мова
  • Українська література
  • Зарубіжна література
  • Історія України
  • Всесвітня історія
  • Громадянська освіта
  • Математика (алгебра і початки аналізу та геометрія)
  • Фізика і астрономія
  • Географія
  • Фізична культура
  • Захист України

Навчальні програми з відповідних дисциплін (рівень стандарту) для 10-11 класів загальноосвітніх шкіл, затверджені наказом Міністерства освіти і науки України № 1407 від 23 жовтня 2017 року.

Навчально-методичне забезпечення всіх дисциплін складає 100%. По всіх дисциплінах створені робочі навчальні програми, методичні матеріали з теоретичної, практичної і самостійної підготовки студентів, які оновлюються щорічно. Циклова комісія активно працює над впровадженням інтерактивних форм і методів навчання, що сприяє успішній організації та оптимізації навчально-виховного процесу відповідно до сучасних вимог.

Для забезпечення якості освітнього процесу створені мультимедійні кабінети, обладнані сучасними аудіо- та відео- засобами навчання з широким вибором джерел інформації; спеціалізовані кабінети, які обладнані відповідно до сучасних вимог. Студенти забезпечені індивідуальними робочими місцями. Сучасне оформлення кабінетів, оновлення матеріально-технічної бази спонукають студентів до творчого та наполегливого навчання, використання на заняттях технологій мультимедіа, робить освітній процес цікавим, насиченим і сприяє формуванню загальноосвітніх компетентностей студентів.

Головна мета роботи циклової комісії із загальноосвітніх та гуманітарних дисциплін полягає у сприянні формуванню і закріпленню умінь і навичок, підвищенню рівня грамотності студентів з дисциплін загальноосвітньої та гуманітарної підготовки.

Головними напрямками роботи циклової комісії є:

• організація і забезпечення підготовки за рівнем загальної середньої освіти.
  • удосконалення організаційних форм навчання студентів з використанням інформаційно-комунікаційних технологій як засобу підвищення якості знань студентів.
  • розвиток творчих здібностей студентів для успішного оволодіння іншими освітніми галузями знань і забезпечення неперервної освіти;
  • постійне підвищення професійного рівня педагогічної майстерності викладачів.
  • розв’язання проблеми адаптації студентів нового набору відповідно до можливостей та індивідуальних здібностей кожного студента.
  • удосконалення особистісно-орієнтовної освіти, розвитку і удосконалення форм і методів навчально-дослідницької роботи з обдарованою молоддю.

Науково-методична робота включає:

• відкриті засідання циклової  комісії і предметних гуртків;
  • відкриті заняття та виховні заходи;
  • розробка методичних матеріалів;
  • проведення методичних та наукових семінарів
  • олімпіади, конкурси;
  • майстер-класи;
  • круглі столи

Заходи, в яких бере участь циклова комісія.

1. XXI Всеукраїнська Універсіада – конкурс науково-дослідних учнівських робіт https://college.kymu.edu.ua/news/vseukrayinska-universiada-2021/
  2. Творчі конкурси на найкращу наукову публікацію в межах тижня науки в Коледжі КиМУ https://college.kymu.edu.ua/news/
  3. Круглий стіл на тему «Герої: сучасний погляд» https://college.kymu.edu.ua/news/kruglyy-stil-na-temu-geroyi-suchasnyy-poglyad-u-mezhakh-tyzhnya-nauky-v-koledzhi-kymu-/
  4. Участь викладачів циклової комісії у ХХVІ Міжнародній науково-практичній конференції науково-педагогічних працівників «Проблеми професійної підготовки в умовах євроінтеграції освітнього процесу: погляд науковців і практиків», Київський міжнародний університет, 25-26 березня 2021 р. https://kymu.edu.ua/naukovi-zakhodi-v-kimu/

Викладачі циклової комісії велику увагу приділяють і виховному процесу, пам’ятаючи, що їх завдання не тільки готувати висококваліфікованих спеціалістів, але й формувати свідомих громадян держави, з власними поглядами  і переконаннями, вміти правильно оцінювати сучасну дійсність і відстоювати та захищати свої ідеали.